Jak správně vybrat víno ke štědrovečerní večeři

 

Období Vánoc, hlavně potom Štědrý den, miluje snad většina z nás. Znáte to, bytem voní stromeček a vánoční cukroví, v televizi dávají vaše nejoblíbenější vánoční pohádky a filmy, bramborový salát již odpočívá v míse a na sporáku se smaží řízky. V domě panuje ten správný vánoční duch a k perfektní štědrovečerní večeři chybí už jen vybrat správné víno. A po jakém vínu tedy sáhnout? To vám poradí vinař Zbyněk Osička.

Zbyňku, jaké víno bychom měli vybrat ke štědrovečerní večeři? Případně hraje tam roli zda máme řízek či tradičního kapra?

Tak to je naprosto jednoduché, protože obojí je smažené, jak ryba, tak řízek a k tomu je naprosto luxusní Savignon nebo Veltlínské zelené, to prostě k tomu smaženému jde, pokud to teda není smažený sýr (smích)...

Savignon i Veltlínské zelené jsou suchá vína. Poradil bys něco i pro ty, kteří mají raději sladší vína?

To chcu řéct! Máme tam výborné Frizzante rosé, které je zároveň i trošku bublinkové, takže bych řekl i slavnostnější. Právě ty růžovky byly dřív brané čistě jako letní vína, ale ono sa to v posledních letech dost mění. Aspoň já mám tu zkušenost, nám totiž vůbec neklesá přes zimu prodej růžových vín, ale lidi sa ho naučili pit celoročně. A právě proto ho doporučuju i na ty Vánoce, že je hezky svěží, ovocné, prostě taková příjemná sladká tečka.  No a kdo má opravdu rád hodně sladká vína, tak tam padne volba na Cuvée ANO, které je mimo jiné i výborné k vanilkovým rohlíčkům. (Cuvée ANO bylo oceněno zlatou medailí v Národní soutěži vín a získalo bronz v celosvětové soutěži Decanter world wine awards - pozn.red.)

A když přejdeme od Vánoc k Silvestru?

Na Silvestra? Já mám rád...teda takto já nemám rád Silvestra, kdy mě řeknů tak teď sa budem bavit a tak. Já mám rád Silvestra, kdy si sednu a je pohodička a dám si nějakého toho "barriqa". Takže za mě na Silvestra doporučuju Rulanské šedé - barrique.